Jak prodáváme kola

Vztah zákazník a prodavač je především založen na vzájemné důvěře. Zkušený zákazník si chce zasvěceně popovídat, podělit o zkušenosti, dozvědět se novinky. Začínající cyklista si nechá rád vše vysvětlit, pomoci při orientaci v sortimentu, to vše bez stresu a nátlaku.

Prodavač pak od zákazníků očekává jasně formulované přání, představu o svém budoucím nákupu, případně ochotu nechat si poradit a svůj názor případně pozměnit.
Přičemž platí rovnice: spokojený prodavač rovná se spokojený zákazník a naopak. Prodavač dostal peníze za své zboží a svoji práci, zákazník odchází (v případě jízdního kola spíš odjíždí) se zbožím, s kterým bude co nejdéle spokojen a bude se rád do prodejny vracet.

Při koupi kola jde spíše o rituál než o běžný pultový prodej. Lze to do jisté míry přirovnat ke koupi automobilu. Možná jde dokonce o něco více, o složitější proces. Na trhu je dostupných mnohem více druhů a typů bicyklů, než automobilů. Kola se navíc vyrábí v několika velikostech a provedeních, tak aby si vybrali zákazníci obou pohlaví a různého vzrůstu. S jednou velikostí auta si musí poradit všichni.

Paralela koupě auta a kola může pokračovat, vybírá se typ (sporťák, teréňák, na dlouhé cesty, do města atd.), barva, výbava, doplňky, jen u kola je to s motorem poněkud jinak, ale dá se vyměnit a vytrénovat. S výběrem konkrétního kola vám pomáhá náš článek „Jaký typ kola si vybrat“.

V našem obchodě Cyklo Počernice se snažíme výše uvedená pravidla co nejvíce uplatňovat. Základem je dostatečný sortiment kol a naše dlouholetá (více než 19 let) zkušenost. Vhodné kolo vám nejen pomůžeme vybrat, ale můžete se na něm i projet po okolí prodejny. Pokud vám daný model nebude vyhovovat, vyzkoušet jiný není problém. Kolo bude v okamžiku prodeje samozřejmě seřízené a nastavené na vaši postavu.