Pár rad, jak si užít lyžování

Jak nazouvat a zapínat lyžařské boty

Nazouvání příliš chladných bot je velmi nepohodlné (plasty jsou ztvrdlé). Pro usnadnění nazutí tlačte jazyk botičky dopředu tak, aby se rozevřely plasty vrchní části skořepiny. Zasuňte nohu do boty a posuňte chodidlo co nejvíce dozadu, aby se pata opírala o zadní část botičky a holeň tlačila do jazyka.

Zapněte nejprve spodní přezku (u prstů) a postupně směrem nahoru zapínejte ostatní. Přezky jsou vybaveny šroubovým mikrometrickým mechanismem, který slouží k preciznímu upnutí nohy. Pro jemné nastavení přezku nazdvihněte a otáčejte v požadovaném směru. Zkracujte ji nebo prodlužujte, dokud nezískáte optimální upnutí. K optimálnímu obemknutí lýtka a holení slouží i nastavitelné úchyty přezky,které lze nastavit otočením úchytu přezky o 90° nahoru a o 90° zpět.

Vrchní část dotáhněte pomocí pásku se suchým zipem.

Jak na údržbu lyžařských bot

Chcete-li zabránit poškození bot nebo jejich předčasnému opotřebení,dodržujte určité pokyny.
Boty čistěte pouze vodou a běžným mýdlem. Nepoužívejte žádné jiné nešetrné čistící prostředky. Po každém použití důkladně zkontrolujte, zda ve vnitřních botičkách není vlhkost a případně je vysušte. Nepokládejte je však do blízkosti přímých zdrojů tepla (radiátory,otevřený oheň apod.)

Také zbytečně vnitřní botičku nevyndavejte ze skeletu pokud to není nutné, jelikož se častým vyndaváním ničí. Doporučujeme použít vysoušeče obuvi.

Pravidla chování na sjezdovce